16. septembra 2020
  • 0
by Michal

 

Sme radi,  že konečne môžeme dať zelenú pohybovému kurzu pre dospelých !

Telo je doslova nástroj vytvorený na pohyb, ktorý mu často ale nie sme schopný dodávať v takej miere, v akej by to bolo potrebné na to, aby sme si zachovali vitalitu a zdravie. Obzvlášť tú neobmedzenú pohybovú slobodu, ktorú často stratíme akonáhle padneme do školského alebo pracovného stereotypu.

Preto sme sa rozhodli tento kurz zamerať na rozvoj 3 základných pohybových vlastností s použitím čisto vlastného tela, ktoré vnímame ako najviac zanedbávané nie len v každodennom živote bežného človeka ale aj v športových disciplínach. Sú to schopnosti, ktoré začneme strácať ako jedny z prvých akonáhle sa prestaneme hýbať ! 

Využitím rôznych techník z kalisteniky a gymnastiky sa naučíme trénovať naše telo komplexne, pod rôznymi záťažami.  Našim cieľom bude pracovať na 3 základných kondičných vlastnostiach, ktorými sú : Sila, koordinácia a pohybové rozsahy ( Flexibilita + mobilita ).

Na tréningoch budeme pracovať na tom aby sme obnovili našu pohybovú slobodu a posunuli náš fyzický level o niečo vyššie.

Náplň kurzu :

  • Komplexné rozcvičenie zložené z rôznych techník
  • Rozvoj základných silových a pohybových prvkov z kalisteniky a gymnastiky ( zhyb, kľúk, vznos, drepy, stojka … ) 
  • Zlepšenie pohybovej koordinácie ( rôzne pohybové techniky s vlastnou váhou – lokomócie, základy akrobácie … ) 
  • Na každom tréningu budeme tak isto pracovať na obnovení a zlepšení pohybových rozsahov – flexibilita + mobilita kĺbov ( viacero druhov strečingu ) 

Kapacita tréningu : 12 miest 
Čas tréningu: 60 min
Tréner:  Michal Barbier
Cena : 40 / mesiac  
Trvanie kurzu : Školský rok
Počet tréningov : 8 tréningov / mesiac 

Prihlášku na kurz nájdete tu (kliknite)