Úžasná komunita ľudí, ktorí sa neboja ísť za svojimi cieľmi každý jeden deň

Michal_Signature - Limitless Academy

Takto vznikla

limitless academy

Limitless Academy je projekt, ktorý mi napadlo vytvoriť na základe nedostatočných podmienok pre rozvoj detského pohybového potenciálu. Základný kameň tvorili neorganizované tréningy, ktoré prebiehali na sídlisku a v rôznych mestských oblastiach.

Z počiatku som trénoval sám. Asi po roku tréningu som začal získavať rôzne rady, skúsenosti a vedomosti od atlétov zo Slovenska a časom aj z celého sveta. Ako som takto trénoval tak som časom začal robiť na rôznych metodikách a postupoch ako sa naučiť rôzne prvky a nezraniť sa pri tom. Kedže parkour bol vtedy len v plienkach tak bolo náročné získať osvedčené postupy a preto človek musel veľa cestovať. Keď sa ku mne časom pripojilo pár detí tak som ich začal týmto postupom učiť.  Spočítali by ste našu skupinku na jednej ruke. Neskôr sa ku mne pripojilo viac detí a zrazu nás bolo nad 10 ľudí s podobnou láskou k Parkouru a Freerunningu a Kalistenike.

Láska k trénerstvu sa u mňa len posilňovala a tak som bol silno motivovaný sa v tejto oblasti intenzívne vzdelávať. Často som mimo skupinových tréningov viedol aj osobné pri ktorých som vedel aplikovať viac vedomostí v praxi.

Ako sa naša komunita rozrastala mi časom napadlo prenajať telocvičňu a spraviť z tréningov riadenú a organizovanú cyklickú formu. Akonáhle počet členov presiahol číslo 40 som si uvedomil že potrebujem osloviť pár “parťákov” s ktorými som často trénoval. Tak sa náš tím rozrástol a momentálne trénujeme stovky detí na viacerých miestach Slovenska.

Aké schopnosti

u nás získaš?

V akadémii sa naši trénery usilujú o komplexný pohybový rozvoj jednotlivca. Tento rozvoj nám eventuálne pomôže pri vytváraní lepších schopností v oblasti Parkouru, Freerunningu a Kalisteniky. Tieto pohybové schopnosti považujeme ako základ pre všetky disciplíny.

  • koordinácia a priestorová orientácia
  • sila a výdrž
  • flexibilita
  • priestorová orientácia
  • práca s prekážkami
  • správne pohybové vzorce
Ake zrucnosti