23. januára 2022
  by Michal

  Gymnastika je veľmi komplexná a krásna disciplína, ktorá nám pomáha rozvíjať všetky kondičné vlastnosti ( flexibilita, sila, koordinácia, rýchlosť a vytrvalosť ). V tréningovom procese je ale najviac kladený dôraz na koordinačné prvky, nácvik silových techník, cvičenie a naberanie pohybových rozsahov pomocou strečingových techník.

   

  Všetky cvičenia a technické nácviky prvkov časom vybudujú excelentnú relatívnu silu, čiže silu, koordináciu a flexibilitu využívanú vlastným telom.

  V našom kurze gymnastiky pre dospelých sa primárne zameriavame na strečingové techniky, pomocou ktorých pracujeme na zvyšovaní základných rozsahov, ale tak isto aj náročnejších pozícií ako sú rozštep, šnúra a mostík. Tieto pozície sú pri vyššej úrovni gymnastiky veľkou pomocou ako pri akrobatických prvkoch tak pri silových prvkoch.

   

  Šnúra
  Mostík

   

  Rozštep

  Neodmysliteľnou súčasťou gymnastiky sú aj základné a pokročilé akrobatické prvky. Postupnou metodikou ich v kurze budeme nacvičovať aby sme sa krok po kroku naučili zlepšiť svoju koordináciu, vybudovali výbornú priestorovú a pohybovú orientáciu a otvorili spoločne dvere do úžasného sveta pohybu, ktorý nemá limity.

  Aerial / Arab
  Salto vzad / Backflip

  Neodmysliteľnou súčasťou kurzu sú aj silové výdrže ako je napríklad stojka, ktorá je základom či už pri dynamických prechodoch alebo statických výdržiach. Chceš zvládnuť premet vpred, bokom, alebo vzad ? Potrebuješ udržať mostík ? Máš ambíciu urobiť kľuk v stojke alebo jednoducho vedieť udržať rovnováhu na rukách ? Nato všetko potrebuješ vedieť vybudovať silu, rovnováhu, techniku a potrebnú flexibilitu aby ti táto krásna obrátená pozícia nerobila problém. Schopnosť ovládať stojku teda zasahuje do vysokej škály gymnastických nácvikov a bez nej sa ďalej ťažko posunieme 🙂

  Stojka

   

  Na rozdiel od čisto posilňovacieho kurzu kalisteniky je gymnastika zameraná viac na pohybový rozvoj ako silový. Tréning je teda vždy rozdelený na 3 hlavné časti. Rozcvička, technické nácviky a pohybové cvičenia, strečing + posilňovanie s vlastnou váhou.

  Načo je kurz zameraný ?

   

  • Komplexný rozvoj sily ( posilňovanie s vlastnou váhou )
  • Nácvik stojky ( základné výdrže na rukách, stojka na hlave, stajka na rukách … )
  • Rôzne druhy strečingov zamerané na základnú a pokročilú flexibilitu ( dynamický, statický, aktívny, pasívny, PNF … )
  • Akrobatické prvky ( Kotúle, premety, preskoky, saltá … )
  • Výbušné a koordinačné cvičenia ( tréning výskoku … )

   

  Kapacita tréningu : 10 miest 
  Čas tréningu: 60 min
  Trénery :  Michal Barbier, Ján Kollár, Zuzana Palathy
  Cena : 40eur / mesiac ( 8 tréningov )
  Trvanie kurzu : Školský rok 
  Počet tréningov : 8 tréningov / mesiac 

  Prihlášku do tréningu nájdete tu (kliknite)